Projekty

Projekty zrealizowane przez teatr NEMNO.

Wakacje z Kulturą

Wakacje z Kulturą

Wakacje z Kulturą

Fundacja Teatr NEMNO zaprasza na pierwszą edycję Festiwalu Wakacje z kulturą, który odbędzie się w dniach 29, 30 i 31 lipca 2022 roku na terenie miasta Rzeszowa. Festiwal ma na celu ożywianie przestrzeni miejskiej, oferując różnorodne wydarzenia kulturalne o wysokim poziomie artystycznym. W programie Festiwalu znalazły się spektakle z całej Polski, koncert, jak i wystawa malarska.

PROGRAM

29 LIPIEC 2022 

15:00 ul. 3 maja 15 - "O Ignasiu,który nie lubił szkoły" TEATR AKADEMIA WYOBRAŹŃ.  Jest to pełna przygód opowieść o chłopcu, który uciekł ze szkoły do świata własnej wyobraźni opowiedziana za pomocą klasycznego teatru pacynkowego. Spektakl jest dedykowany najmłodszym widzom.

18:00 Kino za Rogiem - wystawa malarstwa "Refleksje" Dagmary Jemioły-Hryniewickiej. Prezentowane obrazy pochodzą z cyklu realizowanego od 2015 roku, gdzie główną inspiracją jest natura, a mianowicie zjawisko odbicia przestrzeni na tafli wody.

19:00 Kino za Rogiem - "Cudowni mężczyźni z korbką" WALNY TEATR. Spektakl nawiązuje do tytułu filmu Jiříego Menzla o początkach objazdowej kinematografii i składa się z kilku etiud połączonych wspólnym bohaterem: Zenkiem Dreptakiem, postaci obecnej w twórczości Waligórskiego w rozmaitych odsłonach. Wydarzenie kierowane jest do dorosłego widza.

30 LIPIEC 2022

11:00 Ogrody bernardyński - "Czerwony kapturek" TEATR NEMNO ” w technice autorskich lalek nastolnych na podstawie znanej wszystkim baśni Braci Grimm. Dla widzów najmłodszych.

20:30 dziedziniec I Liceum Ogólnokształcącego - "Giaur" Teatr NEMNO.  Jest to zderzenie formy klasycznej utworu Byrona ze współczesną formą wypowiedzi teatralnej eksponującej równocześnie różne estetyki wizualne. Na wydarzenie zapraszamy widzów dorosłych.

31 LIPIEC 2022

12:00 fosa zamku Lubomirskich - "Baśń o rycerzu bez konia" Teatr BARNABY. Spektakl zrealizowany na podstawie baśni autorstwa Marty Guśniowskiej to wartkie i prześmieszne przedstawienie marionetkowe o samotnym rycerzu i samotnym koniu, którzy szukają się nawzajem. 

17:00 Niezła Sztuka - koncert SOMETHINGSKI Trio.  Jest to nowy projekt wokalisty, kompozytora i multiinstrumentalisty Nikodema Soszyńskiego, znanego między innymi z zespołu Freeborn Brothers, z którym zagrał setki jak nie tysiące koncertów w wielu miejscach w Europie i na świecie.

Projekt dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.

Festiwal jest objęty honorowym patronatem prezydenta miasta Rzeszowa. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Partnerzy wydarzenia: Kino Za Rogiem, Niezła Sztuka, I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Hotel Falcon.

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP Rzeszów, TVP Obiektyw, Teraz Teatr, portal Teatralny.pl, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, Portal Nowiny24, Gazeta Wyborcza oddział w Rzeszowie, Miesięcznik Nasz Dom Rzeszów, Rzeszów info

Peace of ART

Peace of ART

Peace of ART

Niniejsza wystawa dedykowana jest ofiarom wojny na Ukrainie, zarówno żołnierzom poległym w bohaterskiej obronie swojego kraju, jak i cywilom którzy niewinnie zginęli z rąk nieprzyjaciela. Wielu naszych rodaków wykazało się niesamowitą postawą wobec uchodźców. Artyści biorący udział w wystawie również postanowili się zjednoczyć, aby wesprzeć naszych sąsiadów i jako wyraz solidarności i wsparcia dają to, co mają najcenniejsze - swoją twórczość. Wśród artystów wykładowcy, absolwenci i studenci Instytutu Sztuk Pięknych w Lublinie, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na wystawę składają się obrazy, grafiki, rysunki oraz rzeźby.

Wystawa odbyła się w dniach 10 - 25 kwietnia 2022 roku  w Wojewódzkim Domu Kultury na ul. Okrzei 7 w Rzeszowie. Wystawa potrwa do 25 kwietnia.

Cała kwota, pochodząca ze sprzedaży prac została przekazana na konta Fundacji działającej na rzecz pomocy dla Ukrainy: Polska Akcja Humanitarna, Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Fudacja Happy Kids, Fundacja Viva.

Artyści biorący udział w wystawie: Adrianna Biegańska, Monika Boroń, Dagmara Cieślica, Jan Chwedoruk, Mariusz Drzewiński, Emilia Gołębiowska, Piotr Górnikiewicz, Maciej Ignatowski, Anna Jabłońska, Dagmara Jemioła-Hryniewicka, Tomasz Kaim, Gabriela Kest, Monika Kister, Mateusz Kokot, Polina Koushyk, Klaudia Lata, Irena Lawruszko, Karolina Lefek, Martyna Majchrowicz, Natalia Majka, Tomasz Malec, Monika Młynarska, Agata Pawlik, Oleksii Potianok, Iryna Potianok, Alicja Pulik, Liudmila Sakharchuk, Małgorzata Sarnecka, Magdalena Sendek, Sonia Singsavang, Kamil Stańczak, Martyna Stefaniak, Joanna Szostak, Julia Świtaj, Agata Tomorowicz, Marta Uszakow, Jacek Wojciechowski, Miłosz Zawistowski, Adrian Zert, Karolina Zimna – Stelmaszewska.

Organizatorzy: Fundacja Teatr NEMNO, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Koordynator projektu: Dagmara Jemioła – Hryniewicka

Patroni medialni: Gazeta Wyborcza w Rzeszowie, Gazeta Codzienna Nowiny, portal nowiny24, Radio Rzeszów, Radio Via, miesięcznik Nasz Dom-Rzeszów

Wędrówka z Teatrem NEMNO

Wędrówka z Teatrem NEMNO

Wędrówka z Teatrem NEMNO

 

Głównym założeniem projektu jest stworzenie w pełni wartościowej artystycznie oferty teatralnej dla dzieci i młodzieży, w tym osób ze szczególnymi potrzebami oraz budowę wspólnoty teatralnej w miejscach z ograniczonym dostępem do kultury i sztuki.

Projekt będzie realizowany od 3 do 31 października 2022 roku w czternastu Ośrodkach i placówkach na terenie województwa podkarpackiego poprzez zaprezentowanie pięciu spektakli z reperturaru naszego Teatru:

 

03.10.2022 „Cyrk Hrynek” Gminny Ośrodek Kultury w  Osieku Jasielskim 

03.10.2022 „Cyrk Hrynek” Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie 

04.10.2022 „Cyrk Hrynek” Specjalistyczny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Jaśle

05.10.2022 „Czerwony kapturek” Centrum Kultury i Czytelnictwa w  Brzostku

06.10.2022 „Czerwony kapturek” Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu

07.10.2022 „Misiowe przygody” Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej

09.10.2022 „Smok wawelski” Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie

10.10.2022 „Cyrk Hrynek” Galeria BWA w  Sanoku

11.10.2022 „Trzy świnki” Gminny Ośrodek Kultury w Lutowiskach

12.10.2022 „Czerwony kapturek” Gminny Ośrodek Kultury w  Baligrodzie

13.10.2022 „Trzy świnki” Gminny Ośrodek Kultury w Komańczy

19.10.2022 „Misiowe przygody” Gminny Ośrodek Kultury w Niwiskach

20.10.2022 „Czerwony kapturek” Zespół Szkół w Trzęsówce

31.10.2022 „Misiowe przygody” Gminny Ośrodek Kultury w Narolu

 

Oprócz prezentacji spektakli zostaną przeprowadzone warsztaty edukacyjne z zakresu różnych technik teatru lalek.  

 

Dofinansowano z budżetu województwa podkarpackiego.

 

 

Kontakt

Napisz do nas.

Fundacja Teatr NEMNO

ul. Stanisława Staszica 20/34  

35 – 051 Rzeszów

KRS: 0000902214


Telefon: 516163834
Email: teatrnemno@gmail.com